Najlepšie zastávky v boxoch mal v minulom roku Mercedes
Autor: Ladislav Király   |   Publikované: Utorok, 2. február 2016, 10:39

Mercedes bol v minulom roku najlepší takmer na všetkých poliach. Mal mimoriadne kvalitných jazdcov, najlepší motor a pravdepodobne i najlepšiu aerodynamiku. Aby však toho nebolo málo, tím so sídlom v Brackley dominoval aj z hľadiska rýchlosti realizovania zastávok v boxoch. Potvrdzuje to aj analýza Auto Motor und Sportu posudzujúca čas strávený v boxovej uličke.

Nemecký magazín rátal čas medzi čiarami ohraničujúcimi začiatok a koniec pitlane. V záujme dosiahnutia čo najpresnejšieho výsledku neboli zohľadnené zastávky počas výjazdu safety caru či zastávky spôsobené technickými problémami. Napokon sa ukázalo, že Mercedes bol najrýchlejší až osemkrát; konkrétne v Malajzii, Číne, Monaku, Rakúsku, Veľkej Británii, Japonsku, USA a v Abú Zabí. Najhoršie bol na tom tím na nevydarenej Veľkej cene Maďarska, kde mu patrila šiesta priečka. Celkový priemer umiestnení predstavuje 2,4.

Druhé najlepšie zastávky v boxoch sme registrovali pri Ferrari, pričom Scuderia bola najrýchlejšia v Bahrajne, Španielsku, Belgicku, Rusku a Mexiku, no dvakrát zaznamenala poriadny výbuch a až deviate miesto v Kanade a v Rakúsku. Celkový priemer je 3,2. Tretia priečka patrila Red Bullu Racing s priemerom 3,9 a dvoma víťazstvami v Maďarsku a v Taliansku.

Aspoň raz sa z najrýchlejších zastávok tešili aj vo Williamse (Austrália), Force Indii (Kanada) či v McLarene (Brazília). Najhoršie bol na tom Manor, ktorý svoje maximum (6. miesto) dosiahol v Rakúsku. Tento tím bol ale až osemkrát najhorší: v Malajzii, Číne, Španielsku, Monaku, Kanade, Belgicku, Mexiku a v Brazílii.

Najlepšie zastávky v boxoch sezóny 2015:

1. Mercedes - priemerné umiestnenie 2,4
2. Ferrari - 3,2
3. Red Bull - 3,9
4. Williams - 4,9
5. Force India - 5,1
6. McLaren - 5,1
7. Lotus - 6,2
8. Toro Rosso - 6,6
9. Sauber - 7,1
10. Manor - 9,0.

Auto Motor und Sport do štatistiky nerátal Singapur, pretože veľká časť zastávok bola realizovaná pod safety carom. 
 

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Sme šťastní a ohromne potešení tým, čo sme dosiahli. Myslím si, že nikto netipoval našu účasť vo finále. Pravdepodobnosť bola 33 k 1 a práve preto si teraz vychutnávame skvelé pocity," radoval sa Marián Hossa
"Zachytal som si veru poriadne, ale so šťastím sme ten krehký náskok ubránili. Škoda vylúčení zo záveru zápasu. Tam nás poriadne zavreli a lietalo to tam z jednej i druhej strany," hovorí Jan Chábera
"Myslím si, že je to spôsobené aj obmenou kádra. Prišli noví hráči a chvíľku potrvá, kým sa zohráme. Som však presvedčený o tom, že keď sa to ustáli, tak pôjdeme v tabuľke hore," hovorí s optimizmom v hlase 31-ročný center.
Hneď od úvodného buly mohli diváci na štadióne sledovať zaujímavý hokej dvoch nováčikov Tipsport Ligy. V prvej minúte mal obrovskú šancu hosťujúci Paulovič, ktorý sa rútil sám na domáceho brankára
 

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Vysoká daň za víťazstvo, Guľa: Teší ma reakcia tímu (video)
"Zranenia chalanov nás rozhodili až po zápase, deväťdesiat minút sme odpracovali plne koncentrovaní, tak to má byť. Ideme ďalej, zomkneme sa ešte viac," odkazuje tréner "šošonov"
foto
Ďuriša teší rozšírenie spolupráce s Bakošom do reprezentácie
"Dva roky som nebol v národnom tíme. V klube sa snažím podávať čo najlepšie výkony a slovenskú reprezentáciu podporujem," vravel 33-ročný Bakoš po stretnutí Európskej ligy s AS Rím, v ktorom skóroval
foto
Kozák v nominácii vymenil útočníkov, vrátil sa Weiss
"Veľa som premýšľal o zápase s Anglickom. Keď som robil analýzu duelu, prišiel som k záveru, že ak by sme všetci pre to urobili maximum, tak - som vnútorne presvedčený - by sme boli úspešnejší," povedal tréner Kozák
foto
Z hrdinu smoliar, Leško: Beriem to na seba (video)
"Ak by to kopol tak, ako to on vie, tak som presvedčený o tom, že by potom premenil aj tú veľkú šancu v druhom polčase. Ale vo futbale je to tak: ´From Zero to Hero, alebo From Hero to Zero´,“ dodal Stanislav Varga
 

  Magazín F1.sk

  Maršál a autá rútiace sa 300 km/h: FIA je znepokojená (VIDEO)
  "Berieme to veľmi vážne," povedal hovorca FIA. "Nechceme hádzať vinu na jedného človeka. Spravíme však všetko pre to, aby sa to už neopakovalo."
  Carey: Formulu 1 nemôže riadiť diktátor
  \"Nemôžete vždy vyhovieť každému, no musíte pochopiť, čo všetci chcú, a na základe toho hľadať správnu cestu. Jasné, nie je to úloha pre komisiu, pretože komisie zvyknú byť byrokratické, no nemôžeme tu ani mať diktátora, aj keď tu je na to asi každý zvyknutý.\"
  V čom spočíva trik Mercedesu a čo sa na ňom konkurencii nepáči?
  Jednou z hlavných tém prebiehajúceho týždňa je systém hydraulických závesov, ktorý Mercedes vyladil k dokonalosti.
  Bertrand Gachot a neuveriteľný príbeh vedúci k Schumiho premiére
  "Obom nám do očí vybehli slzy, pretože polovicu som vystriekal na seba a polovicu na neho. Nemal som totiž čas nejako to namieriť. Ale nepobili sme sa, nikto nikomu neublížil. Tak som si myslel, že to všetko dobre dopadne," spomína Bertrand Gachot.
  Nikolas Szabó: Ďalší Slovák v sérii monopostov?
  "Priemerný rozpočet na sezónu v majstrovstvách Slovenska a majstrovstvách strednej Európy predstavuje 20 000 eur. Získavanie sponzorov je v našich končinách veľmi ťažké," hovorí sedemnásťročný Nikolas Szabó pre F1.sk.
  Bude to už len horšie
  "Zavádzanie "červených zón" pre fotografov začalo dávno, no z roka na rok je to horšie a horšie. Protestovať nepomôže, každý sa bojí o svoju akreditáciu," píše Martin Trenkler.

  Archív správ

  September 2016
  Po Ut St Št Pi So Ne
        1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30    

  Vy odporúčate ...
  Vyhľadávanie na F1.sk
   
   
  Vygenerované za 157 ms. :: Country :: Region :: City