beta verzia
 
 
 
Na úvod testov najrýchlejší Vettel
Autor: Ladislav Király   |   Publikované: Monday, 22. February 2016, 18:10

V Barcelone sa v pondelok začali testy pred novým ročníkom Formuly 1. V tomto roku ich je vežmi málo a potrvajú len osem dní, takže tímy museli svoj program poriadne nahusti a prvých osem hodín využi na maximum. Najrýchlejší čas napokon dosiahol pretekár Ferrari Sebastian Vettel, ktorý bol o 470 tisícin sekundy rýchlejší ako Lewis Hamilton. Odjazdil však "len" 69 okruhov, zatiaž čo jeho súper viac ako dvojnásobok: jazdec Mercedesu zvládol až 155 kôl!

Tretí najrýchlejší čas dňa zaznamenal Daniel Ricciardo z Red Bullu Racing, pričom vežmi podobný čas ako on dosiahli aj Valtteri Bottas z Williamsu a Alfonso Celis z Force Indie. Na šiestej priečke evidujeme Jensona Buttona z McLarenu-Honda, ktorého 84 odjazdených okruhov musíme vzhžadom na minuloročné problémy hodnoti ako pozitívne prekvapenie.

Siedmy skončil Carlos Sainz, ktorý ako pretekár s číslom 55 zvládol rovnaký počet okruhov. Marcus Ericsson jazdil len s minuloročným monopostom a ažko ho porovnáva s ostatnými. V závere výsledkovej listiny máme Pascala Wehrleina z Manoru, ktorý odjazdil solídnych 54 kôl a dvojicu Romain Grosjean (Haas) a Jolyon Palmer (Renault). Tí mali problémy a zvládli len niečo vyše tridsa kôl.

Jazdy budú pokračova do štvrtka.

Výsledky:

  Jazdec Tím   Čas Strata Okruhy
1.  S. Vettel Ferrari   1:24.939 -.--- 69
2.  L. Hamilton Mercedes   1:25.409 +0.470 156
3.  D. Ricciardo Red Bull Racing   1:26.044 +1.105 87
4.  V. Bottas Williams   1:26.091 +1.152 80
5.  A. Celis Force India   1:26.298 +1.359 58
6.  J. Button McLaren   1:26.735 +1.796 84
7.  C. Sainz ml. Toro Rosso   1:27.180 +2.241 55
8.  M. Ericsson Sauber   1:27.555 +2.616 88
9.  P. Wehrlein Manor   1:28.292 +3.353 54
10.  R. Grosjean Haas F1   1:28.399 +3.460 31
11.  J. Palmer Renault   1:29.356 +4.417 37

PRIEBEH

21.39 - Daniel Ricciardo z Red Bullu hodnotil prvý deň takto: "Bolo to fakt dobré. Mali sme niekožko maličkých problémov, ale aj tak sme zvládli takmer 90 kôl. Bol to deň testovania spožahlivosti. Ja sám som chcel vidie, ako som na tom po dlhom vožne - a tím chcel vidie, aké je auto. Čo je spožahlivé a čo nie. Keď budeme ma spožahlivos, môžeme hžada rýchlos, ale spožahlivos je skutočne prvoradá. Auto mi je známe a nespráva sa čudne, čo je pozitívne. Minulú sezónu sme zakončili celkom dobre, auto bolo fajn a teraz je to podobné. Prvé dojmy sú pozitívne, ale je príliš skoro na to, aby sme povedali viac."

21.20 - niektoré informácie hovoria o tom, že Ferrari odjazdilo menej kôl, pretože hžadalo nové nastavenie, ktoré je pri zmene predných závesov tak potrebné. Sebastian Vettel navyše žiadal o úpravy volantu.

21.19 - Marcus Ericsson, Sauber: "Bol to produktívny deň. Naposledy som v aute sedel pred niekožkými mesiacmi a bolo super môc tak opä spravi. Síce išlo o C34, no koncentrovali sme sa na rôzne veci, na ktoré sme v minulom roku nemali čas. Otestovali sme viacero nastavení a tieto informácie využijeme aj pre úvodnú prácu s C35."

21.00 - Valtteri Bottas, Williams: "Vždy je fajn môc zasadnú do auta a cíti, že sme sa zlepšili. Zatiaž je však príliš skoro na to, aby sme povedali niečo viac. Koncentrovali sme sa na rôzne testy šasi a na niekožko aerodynamických testov, takže sme absolvovali hlavne dlhšie jazdy. Mali sme pár problémov, ale také sú testy. Zajtra to snáď bude čistejšie. Prvé dojmy z nového auta sú dobré a podža mňa sme napravili mnoho minuloročných problémov. Ale ako som už povedal, je príliš skoro na to, aby sme povedali ako sme na tom v porovnaní s ostatnými."

20.55 - Jenson Button, McLaren: "Koncentrovali sme sa hlavne na systémové kontroly. Išlo o to, aby sme odjazdili čo najviac kilometrov. Skutočnému nastavovaniu sme sa ešte nevenovali. Keď sa objavil problém s balansom, hrali sme sa len s predným krídlom. Nič viac."

20.20 - takýto záujem bol o prvé vyjadrenia Lewisa Hamiltona:

20.03 - posilnené predné krídlo dorazí Haasu na barcelonské letisko zajtra ráno o 8.30 h. V akcii ho možno uvidíme už predpoludním.

19.58 - Jenson Button potvrdil, že McLaren-Honda MP4-31 dokáže omnoho lepšie pracova s využívaním rekuperovanej energie: "ažko mi hovori o výkone, pretože toto nie je motor, ktorý prinesieme na prvé preteky. No s nasadzovaním energie je to omnoho lepšie. Neviem či je to už rovnaké ako u ostatných, ale taký je môj pocit. Pre nás je to vežký krok. Na tejto trati s tým z hžadiska jedného meraného kola nebol problém, ale pri dlhšej jazde sme sa totálne trápili a strácali sme štyri až pä desatiniek na kolo. Teraz to tak nie je, takže po stránke dlhej jazdy sme získali k dobru."

19.53 - Romain Grosjean, Haas: "Bol to vzrušujúci deň. Ráno prebehlo vežmi dobre až do okamihu, kedy sme mali malú poruchu predného krídla. Naše popoludnie to následne trochu obmedzilo, ale je fajn, že sme potom s autom ešte odjazdili pár okruhov. Nemali sme žiadne vežké ažkosti a s prvým dňom som vežmi spokojný. Pre tím to bol fakt dobrý začiatok. Pozitívny deň. Pochopitežne, že vždy chcete viac a viac, ale podža mňa je najdôležitejšie to, že s autom som spokojný. Prvý dojem je ozaj dobrý. Balans auta bol od začiatku fajn."

19.51 - Red Bull vydal zo svojho prvého dňa s novým autom krátke video:

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

19.36 - Alfonso Celis, Force India: "S tým, ako to dnes prebehlo, som vežmi spokojný. Začiatok dňa a predstavenie VJM09 boli niečo výnimočné. Pre mňa je obrovskou poctou môc s autom jazdi ako prvý. Monopost bol dnes perfektný a všetkých v tíme chcem za prácu počas zimy pochváli. Mali sme dobrú spožahlivos a zvládli sme celý plán. Neviem si predstavi lepší začiatok sezóny a už teraz sa vežmi teším na štvrtkový návrat do auta."

19.30 - máme už aj slová Sebastiana Vettela:

19.14 - porovnanie zadných častí Mercedesu F1 W07 Hybrid a Ferrari SF16-H:

19.08 - raňajky pre nočnú zmenu Mercedesu sú pripravené!

18.55 - Lewis Hamilton, Mercedes: "Rád som si overil, že ešte viem jazdi! Auto bolo zatiaž skvelé. Je vežmi podobné minuloročnému, čo je fajn. Dáva nám to totiž dobrý základ pre ďalšiu prácu. Kžúčové je to, aby sme v priebehu krátkeho času určeného pre testy odjazdili čo najviac kilometrov. Začiatok bol fantastický. Pneumatiky sa správajú o niečo inak a v najbližších dňoch popracujeme na tom, aby sme ich lepšie pochopili. Zatiaž je ale príliš skoro na to, aby sme povedali, ako sú na tom ostatní. To sa nedozvieme až do okamihu, kým na to nezačne každý poriadne tlači. Isté je však jedno: nevyzeráme zle. Dúfam, že Ferrari sa zapojí do boja so mnou a Nicom. Bolo by to vzrušujúce pre fanúšikov a rovnako aj pre mňa!"

18.51 - oficiálna stránka Formuly 1 vydala prostredníctvom YouTube fajn video z dnešného dňa:

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

18.50 - Toto Wolff, Mercedes: "Sme vežmi radi, že Ferrari má podža všetkého skvelé auto. Takto by to medzi našimi tímami mohla by parádna bitka."

18.48 - Phil Charles zo Scuderie Toro Rosso potvrdil, že popoludní dáta začali vykazova niečo čudné z hžadiska olejového systému prevodovky: "Pre istotu sme sa teda rozhodli auto zastavi. Doprajeme si čas na to, aby sme to pochopili. Dúfame, že zajtra to bude ešte lepší deň."

18.46 - Pascal Wehrlein, Manor: "Keď budú pokroky naďalej také ako dnes, tak sa snáď už v Melbourne budeme môc postara o prekvapenie."

18.32 - Andrew Benson z BBC informuje, že McLaren-Honda stráca na monoposty s motormi Mercedes na konci hlavnej rovinky z hžadiska maximálnej rýchlosti 10 až 14 km/h.

18.18 - Sebastian Vettel: "Predná čas auta sa od začiatku správala dobre." Nemec ale priznal aj to, že rád by odjazdil viac okruhov:

18.02 - najrýchlejší čas dosiahol Sebastian Vettel:

18.00 - testovací deň sa končí, máme šachovnicovú vlajku.

17.39 - Lewis Hamilton vstúpil už do svojho 150. okruhu! Na prvý deň testov neuveritežná bilancia. No ale Nico Rosberg ich počas prvého dňa minulého roku zvládol 157.

17.35 - Sebastian Vettel a Lewis Hamilton: dvaja najrýchlejší muži na jednej fotografii:

17.27 - slnko je už pomerne nízko, zábery vyzerajú zaujímavo:

17.24 - Jenson Button je s McLarenom na piatom mieste a za sebou má už vyše 70 okruhov. To nie je zlé...

17.01 - takto vyzerá poradie hodinku pred koncom...

16.59 - zaujímavý pohžad na zadnú čas McLarenu-Honda:

16.50 - Éric Boullier, McLaren: "Myslím si, že máme vybudovaný dobrý základ. Keď sa pozriete na iné autá ako Red Bull, Mercedes a Ferrari, tak súčasné pravidlá vás nútia vyvíja koncept auta počas dvoch alebo troch rokov. Potrebujete teda čas. My sme sa v minulom roku rozhodli pre radikálne odlišnú cestu a vyplatilo sa to. Teda v zásade sa to vyplatilo, pretože vežkým tímom sme sa z hžadiska výkonu priblížili. Uvidíme ako na tom budeme teraz."

16.46 - Lewis Hamilton má za sebou už 132 okruhov. To sú dve vzdialenosti pretekov!

16.40 - Boullier na stretnutí s novinármi prezradil aj to, že korelácia medzi dátami z veterného tunela a z trate je vežmi dobrá. "Znamená to, že naše nástroje fungujú dobre. A znamená to aj inú vec: naše auto je lepšie ako v minulom roku," skonštatoval Francúz, ktorý povedal aj pár slov o Fernandovi Alonsovi: "Minulý týždeň bol v továrni a bol vežmi spokojný s tým čo videl. Úroveň dôvery je medzi oboma stranami vysoká. Verí prezentovaným číslam. Povedali sme mu, že by to malo by dobré. Teraz som rád, že mu to môžem potvrdi: čísla všetko potvrdzujú."

16.38 - zaujímavý detail podlahy Mercedesu:

16.38 - pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier povedal pár slov o novom motore Hondy: "Nepoviem nič okrem toho, že motor ráno fungoval. A to je fajn. Myslím si, že zo strany Hondy sme registrovali dobré zlepšenia. Rozhodne sú na dobrej ceste. Napravili pár problémov, na ktoré sme v minulom roku doplácali. Zatiaž je to dobré."

16.36 - Auto Motor und Sport informuje o tom, že na zajtrajšom dôležitom stretnutí v Ženeve sa bude diskutova aj o obrátených štartových roštoch, kvalifikačných pretekoch či o bodoch za kvalifikáciu.

16.27 - pohžad na kamióny Manoru. Tím stavil na celkom zaujímaý dizajn:

16.04 - priebežné poradie k 16.00 h:

15.46 - McLaren vežmi zaujímavo zmenil zadnú čas predných závesov. Tá je k autu pripnutá omnoho nižšie, ako bývalo zvykom. Niečo naznačuje napríklad toto porovnanie:

15.40 - ďalšie zaujímavé zábery meracích prístrojov Ferrari:

15.39 - Ted Kravitz zo Sky Sports tvrdí, že Honda priniesla na tieto testy len prvú verziu pohonnej jednotky, ktorá zahŕňa niekožko zmien. Na budúci týždeň uvidíme v akcii iný a novší model.

15.37 - Lewis Hamilton už pokoril hranicu 100 okruhov!

15.28 - na fotkách z tribún nájdete aj zaujímavé odkazy fanúšikov:

15.25 - Carlos Sainz je s číslom 55 na piatom mieste a odjazdil 55 okruhov:

15.24 - Jolyon Palmer, Lotus:

15.14 - zaujímavý pohžad na Renault a Jolyona Palmera. Aj tento tím už dnes mal nejaký technický problém a mechanici auto pritláčali spä do garáže, ale neviem o čo konkrétne išlo.

14.55 - počty odjazdených okruhov:

HAM 79
SAI 50
VET 43
BOT 43
ERI 39
BUT 35
RIC 31
CEL 21
PAL 15
GRO 13
WEH 8

14.54 - Esteban Ocon a Kevin Magnussen sa dnes len prizerajú:

14.50 - pretekársky šéf McLarenu Éric Boullier zatiaž nie je príliš spokojný. Pre Sky Sports povedal: "Nie je to dostatočne dobré. Zatiaž sme toho príliš veža neodjazdili a s autom sme mali pár problémov." Súčasne však pripomenul, že po minulom roku je to značné zlepšenie a určité ažkosti sa dali očakáva.

14.33 - na kanáli tohto chlapíka na YouTube nájdete viacero zaujímavých videí:

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

14.31 - nový Renault RS16:

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

14.05 - Lewis Hamilton dostal otázku, či s autom W07 bude môc získa štvrtý majstrovský titul. Odpovedal na ňu takto: "Správa sa ako minuloročné, ažko poveda. Zatiaž nevieme čo spravili ostatní, ale nemám zlý pocit, to je isté. Je to evolúcia minuloročného stroja, takže sa nespráva omnoho inak. To je však fajn. S jazdami som zatiaž spokojný, za nami je skvelý vstup do prvého dňa testov."

14.00 - obedňajšia prestávka je za nami, jazdy opä pokračujú.

13.59 - Nico Hülkenberg stanovil ciež pre svoju sezónu takto: "Minimálne získa svoje prvé pódium..."

13.58 - Sergio Pérez reagoval na to, že Force India dala príležitos Alfonsovi Celisovi: "Z pohžadu tímu je to mimoriadne pochopitežné. Pomáha to a plynú z toho finančné výhody. Podža mňa je dôležité da mu nejaké dni, absolvuje aj niekožko prvých tréningov a potrebuje zbiera skúsenosti. Ako pretekár by som chcel v aute strávi čo najväčšie množstvo času, ale niekedy to nie je možné. Tím podža mňa našiel dobrý kompromis. Pokúsim sa o to, aby som maximalizoval tri dni, ktoré budem ma v aute k dispozícii."

13.54 - takto znie nový McLaren-Honda MP4-31:

» kliknite pre zobrazenie videa na youtube

13.38 - aktuálna informácia hovorí o tom, že Romain Grosjean stratil predné krídlo pri rýchlosti 320 km/h. Haas bude v jazdách pokračova z bezpečnostných dôvodov len so stanoveným rýchlostným limitom.

13.27 - Auto Motor und Sport tvrdí, že Mercedes v stredu predstaví nový nos. "Ide o poriadnu inováciu," prezradil športový šéf tímu Toto Wolff. Vraj to bude niečo na štýl tréningu z VC Brazílie 2015.

13.26 - mediálne povinnosti absolvuje aj Pascal Wehrlein:

13.18 - Nico Hülkenberg potvrdil, že vo viacerých prvých piatkových tréningoch dá Force India šancu mladému pretekárovi menom Alfonso Celis. "Áno, je to tak," prikývol Hulk, ktorý teda bude ma viac vožna. "Ale nepovažujem to za vežkú vec. Z pohžadu tímu je to pochopitežné. Pomôže, keď sa takto viete dosta k nejakým peniazom a on aspoň nazbiera skúsenosti. Ako pretekár by som chcel jazdi čo najviac, ale nejde to. Tím našiel dobrý kompromis a pokúsim sa z toho dosta maximum."

13.15 - Lewis Hamilton už poskytuje prvé dojmy:

13.05 - Toro Rosso má takto zaujímavo delený otvor pre vstup vzduchu:

13.03 - priebežné poradie:

13.00 - šachovnicová vlajka. Prvá čas dňa je za nami, testy budú pokračova od 14.00 h:

12.42 - Sebastian Vettel skresal najrýchlejší čas na 1:24,939, a to mal stredne tvrdé pneumatiky, teda druhú najtvrdšiu zmes. Zaujímavé je to, že minuloročnú pole position získal Nico Rosberg s časom 1:24,681 a rovnakými pneumatikami.

12.33 - Renault má len jednu trubicu z obtokového ventilu a Red Bull dve. Obe stajne pritom majú rovnaký motor:

12.26 - na semafore na konci pitlane opä svieti zelená. Odpad z trate je odprataný.

12.23 - vyzerá to tak, že všetko zavinil Romain Grosjean, ktorý mal na hlavnej rovinke problémy s predným krídlom.

12.19 - následne máme prvé červené vlajky dnešného dňa!

12.19 - pred chvížou sa do čela prvýkrát prepracoval Sebastian Vettel:

12.04 - poradie k dvanástej hodine:

12.04 - Sergio Pérez dnes nejazdí a stíha aj takéto fotenie:

11.50 - najhektickejšiu čas dňa máme za sebou, na stránke sme uverejnili už veža fotografií. Stajne medzitým pokračujú v pilnej práci, obednú prestávku budú ma od 13.00 do 14.00 h.

11.33 - Pirelli potvrdilo, že všetci jazdci majú momentálne stredne tvrdé pneumatiky:

11.32 - pozdrav od Sebastiana Vettela:

11.30 - Andrew Benson, BBC: "Zlovestná rýchlos Mercedesu, Ferrari ale nie je ďaleko."

11.20 - Mercedes potvrdil, že denne chce odjazdi 600 až 800 kilometrov. Okruh Catalunya meria 4 655 metrov, takže by malo ís cca o 130 až 170 kôl.

11.18 - Jolyon Palmer má z nového Renaultu rados:

11.15 - počet doposiaž odjazdených okruhov:

HAM: 28
SAI :17
VET: 15
RIC: 14
PAL: 11
BOT: 7
BUT: 3
CEL: 2
ERI: 2
GRO: 1
WEH: 1

11.02 - najlepšie časy:

1. Vettel 1:26.187
2. Hamilton 1:27.012
3. Sainz 1:27.924
4. Palmer 1:33.389
5. Bottas 1:35.719

11.00 - Pascal Wehrlein, Manor MRT05:

10.56 - pohžad na Jolyona Palmera v Renaulte RS16:

10.55 - už máme na okruhu aj starý Sauber s novým lakovaním:

10.50 - Lewis Hamilton na trati:

10.47 - návrat Sebastiana Vettela do garáže:

10.40 - inak Niki Lauda má dnes 67 rokov:

10.33 - ďalšie zábery Manoru:

10.23 - nové auto predstavil už aj Manor - označené je MRT05:

10.22 - Daniel Ricciardo po prvej jazde:

10.20 - pekný záber na zadnú čas Haasu:

10.19 - ďalšie fotografie Haasu VF-16:

10.07 - na trati je už aj Romain Grosjean s monopostom Haas VF-16:

10.07 - takto vyzeral prvý ranný Vettelov výjazd z garáže:

10.05 - aktuálne zábery Williamsu FW38:

9.58 - Sebastian Vettel na boxovom múre:

9.58 - Pascal Wehrlein je pripravený na prvé jazdy s Manorom:

9.56 - ďalšie fotografie monopostov:

9.52 - Mercedes potvrdil, že Hamilton má na svojom konte už 17 okruhov:

9.51 - Lewis Hamilton v Mercedese F1 W07 Hybrid:

9.39 - zábery z ranného predstavenia Haasu:

9.38 - ďalší pekný záber McLarenu:

9.32 - Jenson Button v novom McLarene MP4-31:

9.30 - Sebastian Vettel vo Ferrari SF16-H:

9.28 - Toro Rosso STR11 s prechodným lakovaním:

9.21 - prvé fotografie z testov:

9.20 - ďalší pekný záber nového Red Bullu RB12:

9.15 - Ferrari Sebastiana Vettela je vyzbrojené aerodynamickými senzormi:

9.08 - Daniel Ricciardo vstupuje do inštalačného kola:

9.07 - Nico Rosberg bude ma dnes povinnosti len v zákulisí:

9.04 - pohžad zhora na nový Red Bull:

9.04 - Jock Clear a Sebastian Vettel na boxovom múre Ferrari:

9.03 - nové Toro Rosso bez lakovania:

9.02 - Jenson Button je pripravený na prvú jazdu s novým McLarenom:

9.00 - testy sa začali!

8.45 - nosy Manoru:

8.43 - už tu máme aj nový Renault RS16!

8.42 - video z predstavenia Force Indie:

8.40 - video z predstavenia Mercedesu:

8.32 - Force India VJM09:

8.24 - detailný záber na zaujímavo delený airbox Mercedesu:

8.23 - nasledova bude Force India VJM09!

8.20 - zábery z odhalenia F1 W07 Hybrid:

8.15 - Mercedes sme už síce videli, no tím napriek tomu pripravuje slávnostné odhalenie:

8.08 - už vidíme aj niečo z nového Renaultu!

8.06 - chystá sa už aj predstavenie Mercedesu:

8.05 - lakovanie pre testy predstavil aj Sauber: o chvížu prinesieme galériu v samostatnom článku.

8.02 - ďalšie nové zábery auta FW38 predstavil tím Williams:

7.58 - záber na Manor:

7.55 - dnešné jazdecké obsadenie bude vyzera takto:

7.52 - americký Haas sa práve oficiálne predstavil aj pred garážou:

7.45 - v noci v Barcelone popršalo a okruh je naďalej vlhký.

7.43 - už vidíme aj prvý záber súčiastky Manoru:

7.33 - pred začiatkom jázd by sme mali spozna viacero nových monopostov. Ako prvý sa prezentoval tím Red Bull Racing: 
 

To najlepšie z auto.sk

foto
VIDEO: Skvelá reklama na Audi RS3 po boku Audi quattro v lese
Vežmi sa nám páči, ako niektoré automobilky s hrdosou sebe vlastnou odkazujú aj v moderných autách na svoju súažnú históriu. Medzi také jednoznačne patrí Audi
foto
Základný model Koenigseggu navrhol pätnásročný dizajnér + FOTO
Hovoríme tu o automobile Koenigsegg Legera, možnom budúcom superšporte švédskej automobilky. Tento koncept totiž vznikol v hlave ešte len pätnásročného tínedžera
foto
Brzdná doska skráti brzdnú dráhu až o 40 percent + VIDEO
Švédsky vývojár a výrobca komponentov pre autopriemysel Autoliv vyvinul nového pomocníka pre mestské brzdenie
foto
Lamborghini Aventador LP 700-4 s pekne ostrým výrazom + FOTO
Taliansky býk sa v Kanade dočkal úprav za využitia komponentov z Japonska a výsledkom je poriadne agresívny superšport
 

To najlepšie z HOKEJ.sk

"Keď som počul, že zahlásili moje meno, bolo to neuveritežné. Splnil sa mi sen. Je to pre mňa výnimočný moment, aj pre moju rodinu a priatežov, niečo, na čo si budem pamäta do konca života," uviedol Matthews
„V lige hrá vežmi veža Kanaďanov, tí sú preferovaní. Hrá sa potom ich štýlom hry, pretože ide nie len o hráčov, ale aj o trénerov," konštatuje Marek Biro o EBEL v rozhovore pre hokej.sk
„Možno v mojej hre nebolo cíti vežký pokrok, ale ja osobne sa cítim dozretejšie. Táto sezóna mi veža dala a ja pevne verím, že v budúcej sezóne z toho budem čerpa a posuniem sa výkonnostne opä o krok dopredu,“povedal Mislav Rosandič
Útočník Chicaga Patrick Kane sa stal hlavnou hviezdou slávnostného galavečera v Las Vegas, na ktorom sa odovzdávali individuálne ocenenia za sezónu 2015/2016 v zámorskej hokejovej NHL.
 

To najlepšie z Profutbal.sk

foto
Portugalčania v predĺžení šokovali Chorvátov! (video)
Reprezentanti Portugalska zvíazili v osemfinálovom zápase ME vo Francúzsku nad Chorvátskom 1:0 po predĺžení a postúpili medzi osem najlepších tímov turnaja. Zápas bol chudobný na vežké gólové šance
foto
Löw o Slovákoch: Sú oveža silnejší ako Severní Íri
"Slovensko je iný súper ako Severné Írsko. Myslím si, že sú oveža silnejší. Majú dobrú obranu, a preto nebudeme ma taký priestor ako proti Severnému Írsku," povedal lodivod favorita
foto
Bero nechce v zahraničí vysedáva na lavičke, sníva o Premier League
"Verím, že to rozhodnutie príde ešte pred prvým zápasom v Lige majstrov. Keď budem stále v napätí, nie je pre mňa jednoduché sa da mentálne dokopy. Verím, že sa to vyrieši v najbližších dňoch," prezradil Bero
foto
Kozák sžubuje kolektívny výkon a tvrdí: Aj Nemci majú slabiny...
"Je pre nás obrovská výzva popasova sa s nimi o dobrý výsledok. Uvidíme, ako to dopadne, ale som presvedčený, že hráči k tomu pristúpia maximálne zodpovedne," povedal Kozák
 

To najlepšie z mobil.sk

foto
VIDEO: Samsung Galaxy S6 a S6 edge prináša skvelý herný zážitok
Vlajkové lode Samsungu, Galaxy S6 a S6 edge, s vysoko výkonným procesorom a obrazovkou Quad HD vytvárajú výborne podmienky pre tie najlepšie pôžitky z mobilných hier
foto
V Orangei vyzbierali za štyri mesiace vyše 28 000 starých mobilov. Pomôžu tak Náruči záchrany
Dlhodobá ekologická akcia Orangeu Staré mobily sú na dve veci sa stále teší popularite. Od februára do konca mája v rámci nej zákazníci na predajné miesta priniesli viac ako 28-tisíc starých nepoužívaných mobilných telefónov
foto
ASUS rozmýšža o kúpe HTC
Taiwanský podnik Asustek, ktorý je priekopníkom najmä v počítačovej výrobe, ale zastúpenie má aj na trhu so smartfónmi, či tabletmi prejavil záujem o kúpu tvorcu smartfónov HTC Corp
foto
Sony uvedie na trh Xperiu C4 Dual
Minulý týždeň Sony oznámilo predaj produktu Xperia C4 Dual. Zariadenie so službou dual-SIM sa uvedie do ponuky na indickom trhu už čoskoro
 

  Magazín F1.sk

  Williams mal parádne zastávky, najlepšiu za 1,92, najhoršiu za 2,18s!
  Williams naďalej pokračuje v neuveritežnej práci v boxoch a v azerbajdžanskom Baku dokázal jazdca prvýkrát v tejto sezóne "vybavi" za menej ako dve sekundy.
  Bottas zboril historický rekord F1, v uliciach Baku mu namerali 378 km/h!
  Williams potvrdil, že s monopostom Valtteriho Bottasa dosiahol v sobotu rýchlos 378 km/h. Podarilo sa mu to na klasických cestách v uliciach Baku!
  FIA potvrdila, že Alonso zažil pri nehode až tri extrémne preaženia
  V novom magazíne Auto sa objavili zaujímavé informácie týkajúce sa nehody Fernanda Alonsa. Bola vôbec prvou, ktorú nasnímali nové 'high-speed' kamery.
  Sorrell chce v F1 virtuálnu realitu a odkazuje: Treba ís tam, kde je rast
  "Ako som povedal na začiatku, všetko je to boj o čas, ktorí žudia majú. Dnes máte milióny možností, ako ho strávi. Práve v tom je asi najväčší rozdiel oproti roku 1968," usmial sa Martin Sorrell.
  VIDEO: Takto sa zmenia monoposty od budúceho roku
  Technický analytik Motorsport.com Giorgio Piola predstavil peknú animáciu porovnania monopostov pre roky 2016 a 2017.
  Od Panisovho monackého víazstva uplynulo už dvadsa rokov!
  "Po najlepšom čase z 'warmupu' som si začal veri, a keď začalo prša, tak ešte viac: Milujem dážď! Bol som celkom pokojný a koncentrovaný, lebo som niečo tušil. ažko to vysvetli. Bolo to však niečo, čo som cítil..." spomína Olivier Panis.

  Archív správ

  Jún 2016
  Po Ut St Št Pi So Ne
      1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30      

  Vy odporúčate ...
  Vyhžadávanie na F1.sk
   
  Vygenerované za 12 ms. :: Country :: Region :: City